| Inner Pipe Material | Steel/HDPE/PEX |
|---|---|
| Transport Package | Packing Film, Wooden Case |
| Voltage | 220V/380V |
| Coating Thickness | 50-100mm |
| Outer Jacket Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Coating Thickness | 50-100mm |
|---|---|
| Capability | 3-4unit/H |
| Voltage | 220V/380V |
| Medium Temperature | ≤120°C (incidental Peak Value <140°C) |
| Spiral Conveyor Line | Solid Tire |
| Trademark | Huashida |
|---|---|
| Application | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
| HS Code | 8477209000 |
| Transport Package | Wodden Box |
| Coating Thickness | 50-100mm |
|---|---|
| Cyclone Dust Collector | 1m |
| Voltage | 220V/380V |
| Compressed Air | 6 M3/min >0.5MPa |
| Working Speed | 1-10 Meters Per Minute |
| Pipe Length | 6-12m |
|---|---|
| Pipe Material | Carbon Steel, Stainless Steel, Alloy Steel |
| Product Type | Pipe Production Line |
| Color | Black |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE, Adhesive, PE) |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
|---|---|
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Condition | New |
| Warranty | One Year |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Pipe Diameter | 508-1620mm |
|---|---|
| Packaging Details | 1200 × 230 × 260 |
| Delivery Time | 60-80 Days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 20 Unit/year |
| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Condition | New |
| 3PE Structure | Epoxy+Adhesive+Extruded Polyethylene |
| Surface | ≥SA2.5 |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Function | Steel Pipe Sand Blasting |
| Packaging Details | Standard packaging |