| Application | Used For Sewerage And Drainage In City |
|---|---|
| Apply To | Pert Flexible Insulation Pipes And Pert Rigid Insulation |
| Power | 260kg |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Pipe Diameter Range | 20mm-1200mm |
|---|---|
| Place | Indoor |
| Overall Dimension | 25m*5m*3m |
| Work Pipe Material | Carbon Steel |
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
|---|---|
| Method Type | Automatic |
| Surface Treatment | Shot Blasting |
| Epoxy Powder Thickness | More Than 170 Um |
| Total Power | 900kW |
| Warranty | 10 Year |
|---|---|
| Color | Blue |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE, Adhesive, PE) |
| Total Weight | ≤2T |
| Product Model | 3LPE-PP-3 |
| MPa Classfication | Medium Pressure Piping |
|---|---|
| Temperature Classification | High Temperature Piping |
| Standard | ASTM, GB, DIN |
| Method Type | Automatic |
| Diameter | 57-325mm |
| Usage | Making 3lpe Coating Pipe |
|---|---|
| Temperature Classification | High Temperature Piping |
| Standard | ASTM, GB, DIN |
| Coating Thickness | 3.5mm |
| Diameter | 57-325mm |
| Transmission System Power | 4KW |
|---|---|
| Application | Oil And Gas Transportation |
| Processing Capacity | 170mm |
| Temperature | 0-30℃ |
| Color | Black |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
|---|---|
| Material Of Barrel | 38CrMoAlA |
| Pipe Range | 110-2000mm |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Production Scope | Product Line |
| Extruder Type | Single Screw |
|---|---|
| Pipe Uasge | Pre-insualte |
| Shaft Material | 40Cr |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Delivery Time | 2months |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Speed | 6m-10m/Min |
| Specification | 1200.00cm *1000.00cm * 1000.00cm |
| Packaging Details | Standard Package |