| Control System | PLC |
|---|---|
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 380V |
| Color | Customized |
| Automatic Grade | Automatic |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Packaging Details | 1200*230*260 cm |
| Delivery Time | Delivery time |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/year |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Material | NBR/PVC/EPDM |
| Power | 3 Phase,50Hz |
| Transport Package | Standard Package |
| Customized | Customized |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Usage | Aircondition Cooper Protector,Boards, Handles, |
| Structure | Horizontal |
| Pipes | Inner Diameter 12-108mm, Wall Thickness 6-30mm |
| Sheets | Width 0-2000mm, Thickness 6-50mm |
| Features | High Efficiency, Energy Saving |
|---|---|
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Raw Material | Rubber |
| Control System | PLC Control |
| Power Supply | Customized |
| Raw Material | Rubber |
|---|---|
| Processing Type | Extrusion |
| Power Consumption | 50-100kw |
| Power Supply | Customized According To Customer's Requirements |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Packaging Details | Stardard package |
|---|---|
| Delivery Time | 15 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 sets per year |
| Place of Origin | China |
| Transmission Type | Flexible |
|---|---|
| Automatic Production Line | Assembly |
| Computer System | Full Auto |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1. ISO9001 |
| Customized | Customized |
| Tube Thickness | 3-50mm |
|---|---|
| Package Gross Weight | 1000.000kg |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Warrenty | One Year |
|---|---|
| Layers | Internal Pipe (PE) + PU Foam + HDPE External |
| Specification | 20 - 400 Mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 80 days |