| Power Supply | Customized According To Customer's Requirements |
|---|---|
| Material | Rubber Foam |
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Automation | Fully Automatic |
| Motor Power | 132kw |
| Motor Power | 132kw |
|---|---|
| Automatic Grade | Automatic |
| Heating Method | Electric Heating |
| Material | Rubber Foam |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Controlsystem | PLC Control System |
| Materialtype | Rubber Foam |
| Origin | Qingdao,China |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
|---|---|
| Heating Method | Electric Heating |
| Power | 380V/50Hz |
| Voltage | 380V |
| Power Supply | Customized |
| Features | High Efficiency, Energy Saving |
|---|---|
| Raw Material | Rubber, Chemicals |
| Feed Roll Diameter | 72MM |
| Processing Type | Extrusion |
| Power Source | Electricity |
| Frequency | 50Hz |
|---|---|
| Width Range | 100-1000mm |
| Power Consumption | 50-100kw |
| Condition | New |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
| Voltage | Customized |
|---|---|
| Control System | PLC Control System |
| Raw Material | Natural Rubber, Synthetic Rubber, Reclaimed Rubber, Etc. |
| Feed Roll Diameter | 145mm |
| Motor Power | 132kw |
| Screw Diameter | 65MM |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 70r/min |
| Feed Roll Diameter | 65MM |
| Motor Power | 22KW |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Screw Diameter | 150MM |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 4.6-48r/min |
| Feed Roll Diameter | 145MM |
| Motor Power | 138KW |
| Delivery Time | 8 workdays |