| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Feed Roll Diameter | 120mm |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 4-40r/min |
| Motor Power | 90kw |
| Power Source | Electricity |
| Extruder Type | Single Screw Extruder |
| Screw Diameter | 120MM |
|---|---|
| Maximum Speed Of Screw | 4-40r/min |
| Feed Roll Diameter | 120MM |
| Motor Power | 90KW |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Processing Type | Extrusion |
|---|---|
| Sheet Width | 1000-2000mm |
| Power Source | Electricity |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Certification | CE, ISO |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Sheet Width | 500-1500mm |
| Heating Method | Electric Heating |
|---|---|
| Screw Diameter | 90MM |
| Width Range | 100-1000mm |
| Warranty | 1 Year |
| Delivery Time | 8 workdays |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Transport Package | Standard Package |
| Type | Pipe |
| Warranty | 12 Months |
| Hs Code | 84119000 |
| Features | Continuous Production, Simultaneous Molding. |
|---|---|
| Structure | Steel Pipe, PU Foam, And HDPE Casing Jacket |
| Production | Can Be Produced Continuously For 24 Hours. |
| Capacity | ≤250m2/H |
| Packaging Details | Standard Package |
| Features | Continuous Production, Simultaneous Molding. |
|---|---|
| Specifications | 50 - 400 Mm |
| Color | Any |
| Production | Can Be Produced Continuously For 24 Hours. |
| Capacity | ≤250m2/H |
| Model NO. | FBE |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Coating Material | Fbe Powder |
| Specification | 300-4200mm |