| Flexible Production | Intelligent Manufacturing |
|---|---|
| Specification | 65*4*3.5m, 80*4*3.5m |
| Transmission Model | Flexible |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 80 days |
| Tube Dia. | 12-108mm |
|---|---|
| Sheets Width | 0-2000mm |
| Heating Method | Electric Or Natural Gas |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
| Packaging Details | Standard Package |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Automated |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Features | High Efficiency, Low Energy Consumption, Easy Operation, Stable Performance, High Quality, Durable, Cost-effective, Customizable, Suitable For Various Sizes And Shapes, Suitable For Different Production Requirements, Can Produce Both Pipes And Sheets |
|---|---|
| Weight | Customized |
| Application | Pipe / Sheet Production |
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Warranty | 6-12 Months |
|---|---|
| Automatic | Automatic |
| Tube Dia | 16/20/25/32/40/50/63/75/89/110 Mm |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
| Usage | Air Condition Cooper Protector |
| Application | Pipe And Sheet Production |
|---|---|
| Material | Rubber |
| Dimension | 10m*2m*2m |
| Voltage | 380V |
| Frequency | 50Hz |
| Feed Roll Diameter | 120mm |
|---|---|
| Motor Power | 90kw |
| Cutting Method | Automatic Cutting |
| Material | Rubber |
| Application | Pipe And Sheet Production |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Specification | According To Customer Demand |
| Applications | Wide Range Of Product Applications |
| Power Source | Electricity |
| Color | Customized |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Screw Diameter | 90MM |
|---|---|
| Voltage | 380V/50Hz Or Customized |
| Type | Extrusion Line |
| Power Supply | Customized |
| Raw Material | Rubber |