| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| HS Code | 847710900 |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Condition | New |
| Velocity | 1 To 6 Meter Per Minute |
| Power Source | 3 Phase 380V 50Hz |
| Cooling Circulating Water | ≤20°C, ≥0.3 MPa, 20 M³/H |
|---|---|
| Product Type | Pipe Production Line |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Heating Method | Induction Heating |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Application | Joint Of Metal Reinforced Spirally Corrugated Pipe |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Material Of Electro Fusion Tape | PE And Metal Net |
| Sheet Width | 200mm-2000mm |
| Sheet Thickness | 0.1mm-30mm |
| Specification | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Automation | Automatic |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Application | Connecting And Welding Plastic Pipline |
|---|---|
| Size | According To Customer′s Requirements |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1. ISO9001 |
| HS Code | 3920999090 |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| Transport Package | Standard Package |
|---|---|
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Specification | 110-2200mm |
| Raw Material | PE |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Application | Joint Of Metal Reinforced Spirally Corrugated Pipe |
| Material Of Electro Fusion Tape | PE And Metal Net |
| Sheet Thickness | 0.1mm-30mm |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Case |
| Specification | 110-2200mm |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Trademark | HUASHIDA |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| HS Code | 8477209000 |
| Computerized | Computerized |