| Material | PE |
|---|---|
| Transport Package | Standard Package |
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T,D/A |
| Supply Ability | 5tons/Day |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Product Width | 50-300mm |
|---|---|
| Product Thickness | 1.5-3mm |
| Sleeve Thickness | 0.5-3 Mm |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Transport Package | Standard Package |
| After-sales Service | Free Technical Consultancy And Training Etc. |
|---|---|
| Warranty | 6-12 Months |
| Product Type | PE Board |
| Board Layers | Single Plate |
| Screw No. | Single-screw |
| After-sales Service | Installation Training |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Product Type | PE Board |
| Board Layers | Multilayer |
| Screw No. | Single-screw |
| After-sales Service | Installation Training |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Product Type | PE Board |
| Board Layers | Multilayer |
| Screw No. | Single-screw |
| Application Of Heat Shrink Sleeve 1 | PE Hollow Wall Spiral Pipe |
|---|---|
| Application Of Heat Shrink Sleeve 2 | Steel Reinforced Corrugated Pipe |
| Application Of Heat Shrink Sleeve 3 | 3lpe Pipeline Joint Closure |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Specification | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Transport Package | Standard Package |
| Packaging Details | Standard Package |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
|---|---|
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |