| Coating Layers | 3 Layers (FBE+Adhesive+Polyethylene) |
|---|---|
| Total Power | 100-200kW |
| Model | ZT-3LPE |
| Coating Thickness | 1.5-3.7mm |
| Coating Material | Polyethylene |
| Location | Indoor |
|---|---|
| Material | HDPE/Hot Melt Adhesive/FBE Powder |
| Cooling Water | ≤15℃,0.15-0.2MPa,0.5m³/min |
| Workshop Area | Length 120 Meters, Width No Less Than 24 Meters |
| Transmission System Specification | Length 3 M Width 0.85m |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Speed | 6m-10m/Min |
| Specification | 1200.00cm *1000.00cm * 1000.00cm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Computerized | Computerized |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Line Length | 60m |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Production Capacity | 1000-1500m/h |
|---|---|
| Voltage | 380V/50Hz |
| Inner Pipe Material | Steel/HDPE/PEX |
| Control System | PLC |
| Outer Jacket Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |
| Inner Pipe Material | Steel/HDPE/PEX |
|---|---|
| Transport Package | Packing Film, Wooden Case |
| Voltage | 220V/380V |
| Coating Thickness | 50-100mm |
| Outer Jacket Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Application | Plastic, Metal |
|---|---|
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Production Range | 530-1420 |
|---|---|
| Blasting Standard | SA2.5 |
| Productioncapacity | 1-3 Meters Per Minute |
| Controlsystem | Siemens PLC And HMI |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Screw | Single-Screw |