| Specification | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Automation | Automatic |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Style | Portable |
|---|---|
| Material | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Specification | 10-20 Kilograms /roll |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Frequency Range | Intermediate Frequency |
|---|---|
| Control | Automatic |
| Electric Current | Inverter |
| Power | Electric |
| HS Code | 8515219000 |
| Frequency Range | Intermediate Frequency |
|---|---|
| Control | Automatic |
| Electric Current | Inverter |
| Power | Electric |
| HS Code | 8515219000 |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Control System | Siemens |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Packaging Details | Standard Pakage |
| Flammability | Self-extinguishing |
|---|---|
| Color | Black |
| Scope Of Application | Pipe Anticorrosive Patching |
| Water Absorption | 0.1% |
| Elongation At Break | 200% |
| Product Length | Customized |
|---|---|
| Output Capacity | 100-1000kg/h |
| Application | Sheet / Board Production For Coating |
| Material | PE PP |
| Cooling Method | Water Cooling Or Air Cooling |
| Application | Joint Of Metal Reinforced Spirally Corrugated Pipe |
|---|---|
| Material | Plastic |
| Material Of Electro Fusion Tape | PE And Metal Net |
| Sheet Width | 200mm-2000mm |
| Sheet Thickness | 0.1mm-30mm |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| Blasting | >2.5A |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Standard | ASTM, GB, DIN |