| Location | Indoor |
|---|---|
| Temperature | 0-30℃ |
| Cooling Water | ≤15℃,0.15-0.2MPa,0.5m³/min |
| Workshop Area | Length 120 Meters, Width No Less Than 24 Meters |
| Transmission System Specification | Length 3 M Width 0.85m |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Diameter | 2500 Mm |
|---|---|
| Tensile Strength | 10 MPa |
| Operating Temperature | -55°C To 125°C |
| Cross Section Shape | Circular |
| Adhesive Thickness | 0.8-2.0mm |
| HS Code | 8477209000 |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Production Capacity | 50 Sets/Year |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Specification | 2.5mm To 4mm |
|---|---|
| Production Capacity | 5 Tons/Day |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 39169090 |
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |