| Plastic Processed | PE/PP |
|---|---|
| Feeding Mode | One Feed |
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| HS Code | 39209990 |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Heating Method | Induction Heating |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Certification | CE, ISO, RoHS, REACH |
| Coating Thickness | 50-100mm |
|---|---|
| Capability | 3-4unit/H |
| Voltage | 220V/380V |
| Medium Temperature | ≤120°C (incidental Peak Value <140°C) |
| Spiral Conveyor Line | Solid Tire |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
|---|---|
| Usuage | Anticorrosion & Repair |
| Product Type | PE Board |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Heat Resistance | Normal Temperature |
|---|---|
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Size | Customized |
| Transport Package | Standard Package |
| Base Material | PE |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Screw | Single-Screw |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
|---|---|
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Features | High Efficiency, Energy Saving |
|---|---|
| Motor Power | 55KW |
| Type | Pipe / Sheet |
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Origin | China |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |