| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |
| Packaging Details | standerard package |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 30 set/years |
| Place of Origin | China |
| Corrosion Resistance | High |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Specification | Pipe Dia. 300-4200mm |
| Coating Material | Fbe Powder |
| Packaging Details | Standard Package For Export |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE+Adhesive+Polyethylene) |
|---|---|
| Total Power | 100-200kW |
| Model | ZT-3LPE |
| Coating Thickness | 1.5-3.7mm |
| Coating Material | Polyethylene |
| Location | Indoor |
|---|---|
| Material | HDPE/Hot Melt Adhesive/FBE Powder |
| Cooling Water | ≤15℃,0.15-0.2MPa,0.5m³/min |
| Workshop Area | Length 120 Meters, Width No Less Than 24 Meters |
| Transmission System Specification | Length 3 M Width 0.85m |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Speed | 6m-10m/Min |
| Specification | 1200.00cm *1000.00cm * 1000.00cm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Computerized | Computerized |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Line Length | 60m |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Production Capacity | 1000-1500m/h |
|---|---|
| Voltage | 380V/50Hz |
| Inner Pipe Material | Steel/HDPE/PEX |
| Control System | PLC |
| Outer Jacket Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |