| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
|---|---|
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Usage | Field Joint Coating |
| Type And Size | By Roll Or Cut Piece Accroding To Customer |
| Adhesive | EVA |
| Condition | New |
|---|---|
| Specification | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| HS Code | 847710900 |
| Packaging Details | Standard Package |
| Diameter Of The Rod | 1.75mm-4.0mm |
|---|---|
| Extruder Model | Single Screw Extruder |
| Frequency Converter | ABB |
| Production Capacity | 20kg/H |
| HS Code | 8477209000 |
| Style | Portable |
|---|---|
| Plastic Processed | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Style | Portable |
|---|---|
| Type | Hand Extruder |
| HS Code | 8468800000 |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Voltage | 220V 50Hz |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Material | PP/PE/PVC |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Specification | 570*500*160mm |
|---|---|
| Transport Package | Alloy Box |
| Weight | 4.8kg |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Delivery Time | 60days |
| Diameter | 4.0mm |
|---|---|
| Length | 400-500mm |
| Welding Power AC | AC |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Electrode Coating Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
|---|---|
| Application | Handheld Welder |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |