| Feeder System | Vacuum Feeder |
|---|---|
| Packaged | Wooden Cases And Pallets |
| Pipe Range | 110-2000mm |
| Tractor Device | Four To Twelve-jaw Tractor |
| Cutting Device | Planetary Cutter |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Usuage | Anticorrosion & Repair |
|---|---|
| Product Type | PE Board |
| Sleeve Width | 1000mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Product Type | PVC /PE/PP / ABS / PP /PS Sheet |
|---|---|
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Product Thickness | 0.1-30mm |
| Condition | New |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Shear Strength | ≥110 N/cm |
|---|---|
| Tensile Strengt | 30 Mpa |
| Highlight | Pre Insulation Pipe Joints Sleeve |
| Packaging Details | 6000PCS/Day |
| Delivery Time | 10 working days |
| Plastic Processed | PE/PP |
|---|---|
| Feeding Mode | One Feed |
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Capacity | 160-200kg/H |
|---|---|
| Raw Material | Polyethylene (PE) |
| Function | Anticorrosion Tapes |
| Product Line | Cold-applied Anticorrosion Tape Making Machine |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Coating Thickness | 50-100mm |
|---|---|
| Capability | 3-4unit/H |
| Voltage | 220V/380V |
| Medium Temperature | ≤120°C (incidental Peak Value <140°C) |
| Spiral Conveyor Line | Solid Tire |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
|---|---|
| Usuage | Anticorrosion & Repair |
| Product Type | PE Board |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Heat Resistance | Normal Temperature |
|---|---|
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Size | Customized |
| Transport Package | Standard Package |
| Base Material | PE |