| Name | Polyurethane Foaming Pert Insulation Pipe Production Line |
|---|---|
| Pipe Usage | Pre-insualte |
| Color | Black |
| Place | Indoor |
| Temperature | 0-35℃ |
| Computer System | Full Auto |
|---|---|
| Cutting Size | 110-2200mm |
| Specification | HDPE Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| HDPE | 600kg/H |
|---|---|
| Material | PP/PE |
| Specification | 1000.00cm * 220.00cm * 180.00cm |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | By order |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Warranty | 12 Months |
| Pipe Type | PE Pipe |
| Application | Municipal Drainage Of Water Less Than 45ºC, Building Outdoor Drainage, Buried Farmland Drainage, Industrial Sewage, Road Drainage, Sewage Disposal Work, Sport Field Square Drainage, Electrical And Telecommunication Project Etc. |
| After-sales Service Provided | Field Installation,commissioning And Training,Video Technical Support,Online Support,Field Maintenance And Repair Service |
|---|---|
| Condition | New |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Loading Method | Vacuum Automatic Feeding |
|---|---|
| Application | Insulated Pipe |
| Pipe Structure | Steel Pipe-Polyurethane |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | According to the actual condition |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year, |
| Application | Pipe,Energy Supply Pipe,Furniture,Decorative,Mainly Used In Decoration |
| Automatic Grade | Automatic |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Diameter Range | 300-3000mm |
|---|---|
| Material | HDPE/PP |
| Total Power | 230kw,400kw,520kw |
| Speed | 6-12m/H4-12m/H,2-5m/H,0.5-3 |
| Length | 23m,26m,32m,42m |