| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Principle | High-Pressure Air Type |
|---|---|
| Capability | 3-4unit/H |
| Raw Material | HDPE |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Computerized | Computerized |
| Principle | High-Pressure Air Type |
|---|---|
| Model NO. | Preinsulated Pipe 508-1620 |
| Capability | 3-4unit/H |
| Transport Package | Wodden Box |
| Application | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Packaging Details | Standard Pakage |
| Delivery Time | 60 Days |
| Packaging Details | By order |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 50 sets /year |
| Place of Origin | Qingdao,Huashida |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| HS Code | 8477209000 |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Packaging Details | Standard Package |
| Coating Type | PE Extrusion Coating |
|---|---|
| Coating Thickness | 1.8-4mm |
| Pipe Cleaning Method | Shot Blasting |
| Heating Method | Induction Heating |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Capability | 3-4unit/H |
|---|---|
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Raw Material | HDPE |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Application | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |