| After-sales Service | Installation And Training |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Material | Polypropylene PP |
|---|---|
| Velocity | 1 - 8 Meter/Minutes |
| Epoxy Thickness | More Than 190 Um |
| Ad Thickness | 150 - 270 Um |
| PP Thickness | 2 - 5 Mm |
| Packaging Details | By Order |
|---|---|
| Delivery Time | 45-60 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 30 Units/Year |
| Place of Origin | Qingdao,Huashida |
| After-sales Service | All Life |
|---|---|
| Warranty | 6-12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Layers | Internal&External Pipe |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Type | Coating Production Line |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd. |
| Substrate | Steel |
|---|---|
| Condition | New |
| Capacity | 3000 Kw |
| Specification | 50 - 2173 Mm |
| Velocity | 1-6m/Min |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Condition | New |
| Velocity | 1 To 6 Meter Per Minute |
| Power Source | 3 Phase 380V 50Hz |
| Coating Type | Powder Coating |
|---|---|
| FBE Thickness | 170 Um |
| PE Layer Thickness | 2.5 - 3.7 Mm |
| Adhesive ThicknessElbow Angle | 170-250 Um |
| Elbow Angle | 15-90 Degrees |
| Pe Layer Thickness | 2.5 - 3.7 Mm |
|---|---|
| Pipe Dia | 50-4200mm |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
| Substrate | Steel |
| Coating Material | Polyethylene, Adhesive, Epoxy Powder |