| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Blasting Standard | SA2.5 |
|---|---|
| Productioncapacity | 1-3 Meters Per Minute |
| Controlsystem | Siemens PLC And HMI |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Warranty | 12 Months |
| Production Range | 530-1420 |
|---|---|
| Blasting Standard | SA2.5 |
| Productioncapacity | 1-3 Meters Per Minute |
| Controlsystem | Siemens PLC And HMI |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Heating Type | Induction Heating |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Condition | New |
| Coating | Polyethylene |
| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Condition | New |
| 3PE Structure | Epoxy+Adhesive+Extruded Polyethylene |
| Fbe Thickness | 200-800um |
|---|---|
| Diameter Range | 50-426mm |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| HS Code | 8477209000 |
| Fbe Thickness | 200-800um |
|---|---|
| Diameter Range | 50-426mm |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Screw | Single Screw |
|---|---|
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA 2.5 |
| Operating Mode | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Polypropylene |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Substrate | Steel |
| Condition | New |
| Blasting | >2.5A |