| Cooling Circulating Water | ≤20°C, ≥0.3 MPa, 20 M³/H |
|---|---|
| Product Type | Pipe Production Line |
| Material | HDPE (High-Density Polyethylene) |
| Heating Method | Induction Heating |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Specification | 20 - 800 Mm |
|---|---|
| Colour | Any |
| Method | Vaccum |
| Temperature | 5 - 50 C |
| Packaging Details | Standard Package |
| Production Efficiency | 40% Faster Than Conventional Methods |
|---|---|
| Energy Consumption | 30% Reduction |
| Service Life | Over 50 Years |
| Operating Temperature | 70/55ºC Or 80/60ºC |
| Extruder Model | SJ-120/33 Single-Screw |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service | 1 Year |
| Customized | Customized |
| Name | Polyurethane Foaming Pert Insulation Pipe Product Line |
| Usage | District Heat/Chiller Supply |
| Material | EPDM/NBR |
|---|---|
| Usage | Air Condition Cooper Protector |
| Package Gross Weight | 1000.000kg |
| Sheet Width | 1200-1500mm |
| Tube Thickness | 5-40mm |
| Warrenty | One Year |
|---|---|
| Material | PE/PP/HDPE |
| Specification | 110 - 1500 Mm |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| After-sales Service | Technical Service With Free, Training The Workers |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Condition | New |
| 3PE Structure | Epoxy+Adhesive+Extruded Polyethylene |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Pipe Surface Treatment | ≥ SA 2.5 |
| Fbe Thickness | 200-800 Um |
| Specification | 76/89-273mm, 76/89-305mm |
| Diameter | Customizable |
|---|---|
| Temperature Range | High Temperature Piping |
| Colour | Black |
| Cross-Section Shape | Round Shape |
| Specification | Customizable |