| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Water-supply Pipes |
| Screw No. | Single Screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Screw | Single Screw |
|---|---|
| Voltage | 380V 50Hz |
| Pipe Range | 20-160mm |
| Rhythm | Flow Production Line |
| Application | PVC, PE, PP, And HDPE Pipes |
| Pipe Diameter | 16-1600mm |
|---|---|
| Packaging Details | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/ Year |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 80 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 20 Sets |
| Place of Origin | China - Shandong - Qingdao |
| After Sales Services | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Warrenty | One Year |
|---|---|
| Layers | Internal Pipe (PE) + PU Foam + HDPE External |
| Specification | 20 - 400 Mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 80 days |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
|---|---|
| Packaging Details | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
| Delivery Time | 30-60days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 100 Units/Year |
| Insulationmaterial | Polyurethane Foam (PU) |
|---|---|
| Pipe Material | Steel |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Customized | Customized |
| Type | Pipe Extruder |
| Hs Code | 8477209000 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Substrate | Steel |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Pipe Diameter | 508-1620mm |
|---|---|
| Packaging Details | 1200 × 230 × 260 |
| Delivery Time | 60-80 Days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 20 Unit/year |