| FBE Thickness | 200-800 Um |
|---|---|
| Packaging Details | 1000*1000*1000 |
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 Set/Year |
| Type | HDPE / PE Pipes |
|---|---|
| Warranty | One Year |
| Condition | New |
| Extrusion Capacity | 600 Kg/h |
| Total Power | 800 Kw |
| Dimensions | 1200.00cm * 230.00cm * 260.00cm |
|---|---|
| Packaging Details | 1200.00cm * 230.00cm * 260.00cm |
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 Sets/Year |
| Voltage | 220V |
|---|---|
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 7 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 units/month |
| Medium Temperature | ≤120°C (incidental Peak Value <140°C) |
|---|---|
| Inner Pipe Material | PE |
| Foamingmethod | High-pressure Foaming |
| Customized | Customized |
| Contactor | Siemens |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Packaging Details | 1200*230*260 cm |
| Delivery Time | Delivery time |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/year |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
|---|---|
| Pipe Uasge | Pre-insualte |
| Customized | Customized |
| Insulation Thickness | 20mm-100mm |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
|---|---|
| Application | District Heating, Gas Transportation, Water Supply |
| Plc | Siemens |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Origin | Qingdao, China |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Control System | Siemens |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Packaging Details | Standard Pakage |
| Loading Method | Vacuum Automatic Feeding |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |