| Dia.Range | 75-315MM |
|---|---|
| Inner Pipe Material | PERT, Plastic Pipe |
| Apply To | Rigid PERT Insulated Pipes |
| Foaming Layer | Soft Polyurethane Foam Rigid Polyurethane Foam |
| Application | Used For Sewerage And Drainage In City |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PERT Pipe |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Speed | 6m-10m/Min |
|---|---|
| Pipe Dia | 20-300mm |
| After-sales Service | Installation And Training |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cooling Method | Water Cooling |
| Automation | Automatic |
| Pipe Material | Steel/HDPE |
| Condition | New |
| Color | Any |
|---|---|
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Specification | 20 - 80 Mm |
| Feeding Mode | One Feed |
| Specifications | 20-350mm |
|---|---|
| Capacity | 500kg |
| Application | Used For Sewerage And Drainage In City |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Main Machine | Extruder |
|---|---|
| Heatingmethod | Electric Heating Or Steam Heating |
| Hs Code | 8477109000 |
| Pipe Range | 110-2000mm |
| Condition | New |
| Pipe Usage | Pre-insualte |
|---|---|
| Insulation Layer Material | PU Foaming |
| Controlsystem | PLC Automatic Control |
| Automation | Automatic |
| Conditon | New |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |