| Raw Material | HDPE |
|---|---|
| Product Type | Plastic Pipe |
| Cutting Method | Chipless Cutting |
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Pipe Diameter | 110-2200mm Or Customized |
| Condition | New |
|---|---|
| Specification | Pipe Dia. 1380-2000mm |
| Screw | Single Screw |
| Output Capability | 250kg |
| Automation | Automatic |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Trademark | HUASHIDA |
|---|---|
| Foaming Thickness | Pre-insualte |
| Controlsystem | PLC Automatic Control |
| Transmission Type | Rigid |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Delivery Time | 90 days |
|---|---|
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 60sets/year |
| Place of Origin | Qingdao ,China |
| Brand Name | HSD |
| Installed Power | 160 Kw-650kw |
|---|---|
| Length | 25-45 Mm |
| Capacity | 250-1350 Kg/h |
| Packaging Details | Standard package |
| Delivery Time | 90 days |
| Delivery Time | 60-90 |
|---|---|
| Payment Terms | T/T,L/C,Western Union |
| Supply Ability | 30 Sets/Year |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Huashida |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Customized | Customized |
| Specification | 110-2200mm |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Customized | Customized |
| Specification | 110-2200mm |