| Producing Method | Vacuum Calibrating Method |
|---|---|
| Drying Machine | HSD-1200 |
| Application | District Heating, Oil And Gas Transportation, Water Supply |
| Computerized | Computerized |
| Controlsystem | PLC Automatic Control System |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Applications | Gas Supply Pipe/Heating Supply Pipe |
| Material | HDPE |
| Pipe Diameter | 110-1680mm |
| Type | Pipe Extruder |
| Condition | New |
|---|---|
| Pipe Diameter Range | 110-2000mm |
| Processing Capacity | ≤250㎡/h |
| Automation | Automatic |
| Mian Extruder | SJ-75/33,SJ-90/33,SJ-120/33,SJ-150/33 |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| After-sales Service | Installation Training |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Product Type | PE Board |
| Board Layers | Multilayer |
| Screw No. | Single-screw |
| Features | Continuous Production, Simultaneous Molding. |
|---|---|
| Specifications | 50 - 400 Mm |
| Color | Any |
| Production | Can Be Produced Continuously For 24 Hours. |
| Capacity | ≤250m2/H |
| Condition | New |
|---|---|
| Productname | Pre-Insulated Pipe Production Line |
| Transmission Type | Rigid |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Raw Material | HDPE |
|---|---|
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Rust Removal Quality | ≥2.5 Grade |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Packaging Details | Wodden Box |
| Production Scope | Product Line |
|---|---|
| Diameter Range | 110-2000mm |
| Raw Material | Pe |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
| Coolingmethod | Water Cooling System |
| Dia.Range | 75-315MM |
|---|---|
| Inner Pipe Material | PERT, Plastic Pipe |
| Apply To | Rigid PERT Insulated Pipes |
| Foaming Layer | Soft Polyurethane Foam Rigid Polyurethane Foam |
| Application | Used For Sewerage And Drainage In City |