| Pipe Application | Oil And Gas Pipe, PU Foam Insualtion Pipe |
|---|---|
| Pipe Diameter | 200-1420mm |
| Model | 50-2400mm |
| Product Model | 3LPE-PP-3 |
| Power Source | Approx 1650kw |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Connection | Heat Shrinking |
| Application | Connecting And Welding Plastic Pipline |
| Adhesive | EVA |
| Name | Heat Shrinkable Sleeve |
| Coating Thickness | 1.5-3.7 Mm |
|---|---|
| Operating Mode | Automatic |
| Application | Oil And Gas Pipeline Coating |
| Pipe Diameter Range | 4-48 Inches |
| Model | ABC-123 |
| Power Supply | 380V, 50Hz |
|---|---|
| Operating System | Touch Screen |
| Pipe Length | 6 Meters |
| Pipe Diameter Range | 50mm-200mm |
| Total Power | 200KW |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Welding Method | Submerged Arc Welding |
| Operation Mode | Automatic |
| Production Range | 170mm |
| Corrosion Resistance | High |
| Coating Type | 3LPE (3-Layer Polyethylene) |
|---|---|
| Production Range | 426mm |
| Pipe Diameter | 219-1422mm |
| Welding Method | Submerged Arc Welding |
| Pipe Length Range | 6-12 Meters |
| Model | HY-3LPE |
|---|---|
| Total Length | 80m |
| Total Weight | ≤2T |
| Production Range | 170mm |
| Heating Method | Induction Heating |
| Warranty | 10 Year |
|---|---|
| Color | Blue |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE, Adhesive, PE) |
| Total Weight | ≤2T |
| Product Model | 3LPE-PP-3 |
| Product Model | 3LPE-PP-3 |
|---|---|
| Coating Material | Polyethylene, Adhesive, Epoxy Powder |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd. |
| Control System | PLC Control |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Corrosion Resistance | High |
|---|---|
| Pipe Material | Carbon Steel, Stainless Steel |
| Rocessing Capacity | 159mm |
| Coating Type | 3LPE (3-Layer Polyethylene) |
| Operating Mode | Automatic |