| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
|---|---|
| Fbe Thickness | 200-800um |
| HS Code | 8477209000 |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60days |
| Coating_Thickness | 2-4mm |
|---|---|
| Coating_Type | 3LPE (3-Layer Polyethylene) Coating |
| Power_Supply | 380V/50Hz |
| Pipe_Diameter | DN50-DN1200 |
| Control_System | PLC Control |
| Power Supply | 380V/50Hz |
|---|---|
| Adhesive Material | Epoxy Resin |
| Production Capacity | 100-150m/h |
| Pipe Diameter Range | DN50-DN2200 |
| Warranty | 1 Year |
| Model | 1000mm |
|---|---|
| Product Type | PE Board |
| Board Layers | Multilayer |
| Screw | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Material | NBR/PVC/EPDM |
| Power | 3 Phase,50Hz |
| Transport Package | Standard Package |
| Customized | Customized |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Coating Type | External 3LPE Internal Liquid Spray |
|---|---|
| Pipe Diameter | 114-4200mm |
| Shot Blasting | External And Internal |
| Cleaning Level | Sa2.5 |
| Cleaning Capacity | 250m2/h |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Coating Thickness Range | 1.5mm-4.5mm |
|---|---|
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Model | ZY-3LPE |
| Product Model | 3LPE-PP-1 |
| Cleaning Class | Sa2.5 |
| Coating Material | Polyethylene Powder |
|---|---|
| Adhesive Material | Epoxy Resin |
| Extruder Type | Single Screw Extruder |
| Application | Oil And Gas Pipeline |
| Pipe Diameter Range | φ60-φ1420mm |