| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Condition | New |
|---|---|
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Sheet Width | 500-1500mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Condition | New |
| Welding Method | Submerged Arc Welding |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Surface Treatment | Shot Blasting |
| Pipe Diameter | 219-1422mm |
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Model NO. | 1400mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Epoxy Powder Thickness | More Than 170 Um |
| PE Layer Thickness | 2.5 - 3.7 Mm |
| Board Layers | Single Layer, Double Layer, Multi-Layer |
|---|---|
| Screw No. | Multi-screw |
| Frequency Converter | ABB |
| Thickness | 0.1-30m |
| Applicable Materials | PP/PE/PS/HIPS/ABS/PVC |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO |
| Pipe Dia. | 159-4200mm |
| PE Coating Model | Wrapping |
| Blasting | >2.5A |