| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Features | High Efficiency, Energy Saving |
|---|---|
| Sheet Width | 1000-2000mm |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
|---|---|
| Product Width | 50-300mm |
| Screw No. | Single-Screw |
| Feeding Method | One Feed |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Product Type | PVC /PE/PP / ABS / PP /PS Sheet |
|---|---|
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Product Thickness | 0.1-30mm |
| Condition | New |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
|---|---|
| Packaging Details | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
| Delivery Time | 30-60days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 100 Units/Year |
| Computerized | Computerized |
|---|---|
| Capacity | 50 Units/Month |
| Heating Power | 20-30kw |
| Cooling Zones | 3-5 |
| Automation | Automatic |
| Features | High Efficiency, Energy Saving |
|---|---|
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Raw Material | Rubber |
| Control System | PLC Control |
| Power Supply | Customized |