| Specification | PE-770 |
|---|---|
| Main Extruder | 80 |
| Pipe Diameter (mm) | 900mm |
| Capacity (kg/h) | 720kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Model | 50-4200mm |
|---|---|
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Package Gross Weight | 3000.000kg |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Transport Package | Standard Package For Export |
| Usage | Industrial Fluid Transportation |
|---|---|
| Specification | 1200.00cm *1000.00cm * 1000.00cm |
| Package Gross Weight | 1000.000kg |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Width | 800mm-1600mm |
| HS Code | 8477209000 |
| Product Type | PE Board |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Specification | According To Customer Demand |
| Applications | Wide Range Of Product Applications |
| Power Source | Electricity |
| Color | Customized |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Material | PE/PP/PS/HIPS/ABS |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Product Thickness | 0.1-30mm |
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Condition | New |
|---|---|
| Automatic Grade | Automatic |
| Tube Dia. | 6-50mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Coating Type | External 3LPE Internal Liquid Spray |
|---|---|
| Pipe Diameter | 114-4200mm |
| Shot Blasting | External And Internal |
| Cleaning Level | Sa2.5 |
| Cleaning Capacity | 250m2/h |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Tube Thickness | 3-50mm |
|---|---|
| Package Gross Weight | 1000.000kg |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |