| Pipe Diameter Range | Φ110-Φ4000mm |
|---|---|
| Pipe Length | 1-3m |
| Brand Name | Huashida |
| Minimum Order Quantity | 1 Set |
| Operating Mode | Automatic/Manual |
| Material | EPDM/NBR |
|---|---|
| Structure | Horizontal |
| Automatic Grade | Automatic |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Specification | According To Customer′ S Demand |
|---|---|
| Usage | Aircondition Cooper Protector |
| Material | EPDM/NBR |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Trademark | HUASHIDA |
|---|---|
| Production Capacity | 10 Unit/Year |
| HS Code | 8477109000 |
| Model NO. | PERT-20/350MM |
| Screw No. | Single-screw |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Heating Method | Induction Heating |
| Induction Heating | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO |
| Pipe Dia. | 159-4200mm |
| PE Coating Model | Wrapping |
| Blasting | >2.5A |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO |
| Pipe Dia. | 159-4200mm |
| PE Coating Model | Wrapping |
| Blasting | >2.5A |
| Blasting Standard | SA2.5 |
|---|---|
| Productioncapacity | 1-3 Meters Per Minute |
| Controlsystem | Siemens PLC And HMI |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Warranty | 12 Months |
| After-Sales Service | Engineers Available To Service Machinery Overseas |
|---|---|
| Coating Thickness Range | 1.5mm-4.5mm |
| Control System | PLC Control |
| Pipe Diameter Range | DN50-DN1200 |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE, Adhesive, PE) |
| Heating Method | Induction Heating |
|---|---|
| Sed Material | FBE Powder, Binder, Polyethylene |
| Application | Oil And Gas Pipeline |
| Coating Material | Polyethylene Coating |
| Used Material | FBE Powder, Binder, Polyethylene |