| Certification | CE, ISO9001:2008 |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Gas Supply Pipe |
| Length | 36m, 52m, 72m |
| Diameter | 20-110, 75-250, 355-630 |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Gas Supply Pipe |
| Length | 36m, 52m, 72m |
| Diameter | 20-110, 75-250, 355-630 |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Delivery Time | 60DAYS |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Water-supply Pipes |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Material | HDPE |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Structure | With "H" Structure. |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Pipe Range | 300mm-3000mm |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Extruder Style | SJ90× 30, SJ100× 33 |
| Packaging Details | Standard Package |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Raw Material | HDPE |
|---|---|
| Use For | Central Heating, Cooling Oil & Gas Transmission |
| Cutting Method | Chipless Cutting |
| Calibration Method | Vacuum Calibration And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |