| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Material | PP/HDPE |
| Application | Municipal Water Supply ,drainage Water |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
|---|---|
| Transmission Type | Rigid |
| Main Material | PVC, PE, PP, PPR |
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Product Type | Pipe Production Line |
| Packaged | Film |
|---|---|
| Pipe Diameter Range | φ20-φ1200mm |
| Product Type | Pipe Production Line |
| Calibrated Cooling Device | Vacuum Setting Box |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Max Output | 1000kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Delivery Time | 60days |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year, |
| Application | Pipe,Energy Supply Pipe,Furniture,Decorative,Mainly Used In Decoration |
| Automatic Grade | Automatic |
| Condition | New |
|---|---|
| Power | 380V 50Hz |
| Colour | Any |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Specification | 100 - 5000 Mm |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating Layer | Internal Fbe And External 3lpe |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |