| After-sales Service | Installation And Training |
|---|---|
| Speed | 6m-10m/Min |
| Pipe Performance | Flexible Or Rigid |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Steel Pipe Diameter Range | 32mm - 426mm |
| Pipe Material | Steel |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Production Capacity | 10 Unit/Year |
| Transport Package | Export Packing |
| Origin | Qingdao, China |
| Trademark | HUASHIDA |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Material | NBR/PVC/EPDM |
| Power | 3 Phase,50Hz |
| Transport Package | Standard Package |
| Customized | Customized |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Condition | New |
| Product Name | 200-3000mm Hollow Wall HDPE Spiral Structured Wall Pipe Extrusion Line |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Product Category | Pre-Insulated Pipe Production Line |
| Model NO. | FBE |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Coating Material | Fbe Powder |
| Specification | 300-4200mm |
| Clean Level | >=SA2.5 |
|---|---|
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Coating Layer | Internal&External Pipe Wall |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |