| Capacity | 250-1350 Kg/h |
|---|---|
| Installed Power | 160 Kw-650kw |
| Length | 25-45 Mm |
| Packaging Details | Standard package |
| Delivery Time | 90 days |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Model NO. | PE-960/1680 |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Screw No. | Single-screw |
| Capacity | 1000kg/H |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Automation | Automatic |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Pipe Diameter Range | 20-2000mm |
|---|---|
| Raw Material | PE80, PE100 |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Export Package |
| Delivery Time | 60days |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Dn | ID200-600mm, ID600-1200mm |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Computerized | Computerized |
| Transport Package | Standard Export Packing |
| Screw No. | Single-screw |
| Dn | ID200-600mm, ID600-1200mm |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Transport Package | Standard Export Packing |
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |