| Production Scope | Product Line |
|---|---|
| Pipe Length | 6-12m |
| Total Power | 180KW |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Application | Pipe Production |
|---|---|
| Material | Steel |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Control System | PLC Control |
| Max. Working Pressure | 2.5MPa |
| Application | Pipe Production |
|---|---|
| Material | Steel |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Control System | PLC Control |
| Max. Working Pressure | 2.5MPa |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Output Speed | 1-6m/Min |
| Temperature | 0-30 |
| Power Supply | No Dangerous Area |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Output Speed | 1-6m/Min |
| Temperature | 0-30 |
| Power Supply | No Dangerous Area |
| Application | Pipe Production |
|---|---|
| Material | Steel |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Control System | PLC Control |
| Max. Working Pressure | 2.5MPa |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Heating Method | Induction Heating |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating Layer | Internal Fbe And External 3lpe |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Packaging Details | Wooden/Plastic Film |