| Coating Layer | Internal Painting External 3lpe |
|---|---|
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Heating Method | Induction Heating |
| Pipe Diameter | 50-4200mm |
| After-sales Service | All Life |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
| Raw Material | HDPE |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Coating Structure | Epoxy+Adhesive+PE |
|---|---|
| Surface Treatment | SA2.5 |
| Heating Method | Induction Heating |
| Coating Type | External Coating |
| Usuage | Derusting &Anticorrosion |
| Pipe Diameter | 20-2200mm |
|---|---|
| Calibration Method | Vacuum |
| Total Installation Power | 500kw |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Condition | New |
| 3PE Structure | Epoxy+Adhesive+Extruded Polyethylene |
| Pipe Diameter Range | 20-1200mm |
|---|---|
| Product Type | Pipe Production Line |
| Main Material | PVC, PE, PP, PPR |
| Model | SJZ80/156 |
| Control System | PLC Control |
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Substrate | Steel |
|---|---|
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
|---|---|
| Heating Method | Induction Heating |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Usuage | Derusting &Anticorrosion |
| Packaging Details | Standard Package for Export |