| Pipe Diameter | From 110mm To 2000mm |
|---|---|
| Raw Material | PE |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| PLC | Siemens |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Control System | PLC Control |
| Extruder Power | 55kw |
| Screw Diameter | 120mm |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
|---|---|
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Condition | New |
| Warranty | One Year |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
|---|---|
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Condition | New |
| Pipe Material | PE, HDPE |
| Applicable Tube's Diameter | 110-560 |
| Payment Terms | T/T |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Huashida |
| Certification | CE, Rohs,TUV |
| Operating System | Touch Screen |
|---|---|
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Processing Capacity | 426MM |
| Color | Blue |
| Origin | China |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO |
| Pipe Dia. | 159-4200mm |
| PE Coating Model | Wrapping |
| Blasting | >2.5A |
| Pipe Material | Steel Pipe |
|---|---|
| Application | Oil, Natural Gas, Chemical Material, Water Pipelines. |
| Coating Structure | Epoxy+Adhesive+PE |
| Coating Type | External 3lpe Coating |
| Packaging Details | Standard Package |