| Substrate | Steel |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Pipe Diameter | 325mm-1220mm |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60days |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Consists | First FBE Coating, Middle Adhesive Layer And The Outside Polyethylene Layer |
| Used For | Transmission Of Oil, Gas, Water |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Insulation Layer Material | PU Foaming |
|---|---|
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Coating | Powder Coating |
| Size | Customizable |
| Productname | Pre-Insulated Pipe Production Line |
| Condition | New |
|---|---|
| After-sales Service | 1 Year |
| Customized | Customized |
| Name | Polyurethane Foaming Pert Insulation Pipe Product Line |
| Usage | District Heat/Chiller Supply |
| Application | Pipe Production |
|---|---|
| Material | Steel |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Control System | PLC Control |
| Max. Working Pressure | 2.5MPa |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Heating Method | Induction Heating |
| HS Code | 8477209000 |
| Condition | New |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| HS Code | 8477209000 |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Packaging Details | Standard Package |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
|---|---|
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Rust Removal Quality | ≥2.5 Grade |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
|---|---|
| Pipe Material | HDPE |
| Production Scope | Product Line |
| Pipe Diameter | From 655mm To 1380mm |
| Packaging Details | according to the actual condition |