| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Width | Reach Up To 8000mm |
| Mainly Material | PE, PP, Pet, PVC, EVA Etc |
| Thickness | 0.1-3.0mm |
| Application | Waste Water Treatment Plants |
| Board Layers | Single Plate |
|---|---|
| Customization | Customizable |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Material | PE |
| Production Capacity | 100-150m/h |
|---|---|
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Pipe Diameter Range | Φ60-Φ1420mm |
| 3PE Anti-Corrosion Coating Machine,Epoxy Powder Spraying Machines,Environmentally-friendly | 2sets |
| Materials | Epoxy Powder |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Screw | Single-Screw |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Base Material | PE |
| Size | Customized |
| Application | Pipeline Field Joint Protection |
| Heat Resistance | Normal Temperature |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Application | Pipeline Field Joint Protection |
| Transport Package | Standard Package |
| Heat Resistance | Normal Temperature |
| Size | Customized |