| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Product Length | Customized |
|---|---|
| Output Capacity | 100-1000kg/h |
| Application | Sheet / Board Production For Coating |
| Material | PE PP |
| Cooling Method | Water Cooling Or Air Cooling |
| Model NO. | Hj-30b |
|---|---|
| Frequency Range | Low Frequency |
| Style | Portable |
| Material | HDPE Welding Rod |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Diameter Of The Rod | 1.75mm-4.0mm |
|---|---|
| Extruder Model | Single Screw Extruder |
| Frequency Converter | ABB |
| Production Capacity | 20kg/H |
| HS Code | 8477209000 |
| Style | Portable |
|---|---|
| Plastic Processed | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Style | Portable |
|---|---|
| Type | Hand Extruder |
| HS Code | 8468800000 |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Voltage | 220V 50Hz |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Material | PP/PE/PVC |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |