| Specification | 570*500*160mm |
|---|---|
| Transport Package | Alloy Box |
| Weight | 4.8kg |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Delivery Time | 60days |
| Diameter | 4.0mm |
|---|---|
| Length | 400-500mm |
| Welding Power AC | AC |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Electrode Coating Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
|---|---|
| Application | Handheld Welder |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Diameter | 4.0mm |
|---|---|
| Length | 400-500mm |
| Extended Length | 10-20mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Electrode Coating Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
|---|---|
| Color | By Order |
| Extended Length | 10-20mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Color | By Order |
|---|---|
| Specification | 10-20 Kilograms /roll |
| Welding Core Type | Plastic |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Packaging Details | By Order |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8 weeks |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50 Units/Month |
| Place of Origin | China |
| Product Color | Customized |
|---|---|
| Product Material | PE PP |
| Product Type | Extrusion Line |
| Product Length | Customized |
| Product Features | High Impact Strength, Chemical Resistance, UV Resistance, Weather Resistance |