| Voltage | 220V/380V |
|---|---|
| Cooling Method | Water Cooling |
| Raw Material | Steel Pipe |
| Warranty | 1 Year |
| Total Power | 120-300kW |
| Coating Material | Polyethylene Powder |
|---|---|
| Pipe Material | Carbon Steel, Stainless Steel |
| Draft Fan | Air Rate 12K M³, Power 11Kw |
| Color | Blue |
| Operation Mode | Automatic |
| Usage | Making 3lpe Coating Pipe |
|---|---|
| Pipe End Shape | Bevel, Square, Round |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Anticorrosion | Internal &External |
| Circumstance Condition | Indoor |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Application | Hardware Spraying Equipment |
|---|---|
| Pipe Diameter | 200-1420mm |
| Extrusion Capability | 350kg/H |
| Method Type | Automatic |
| Power Source | Approx 1650kw |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Pipe Application | Oil And Gas Pipe, PU Foam Insualtion Pipe |
|---|---|
| Pipe Diameter | 200-1420mm |
| Model | 50-2400mm |
| Product Model | 3LPE-PP-3 |
| Power Source | Approx 1650kw |