| Color | By Order |
|---|---|
| Specification | 10-20 Kilograms /roll |
| Welding Core Type | Plastic |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| Blasting | >2.5A |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Standard | ASTM, GB, DIN |
| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| HS Code | 8477209000 |
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Board Layers | Single Plate |
|---|---|
| Customization | Customizable |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Material | PE |
| Transport Package | Standard Package |
|---|---|
| Trademark | HSD |
| HS Code | 8477109000 |
| Automation | Automatic |
| Product Width | 50-300mm |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Film Thickness | 0.1-3.0mm |
|---|---|
| Width | Up To 8000MM |
| Feature | Hight Strength And Toughness |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Surface Treatment | Chrome |
|---|---|
| Application | Pipeline Antocorrosion Joint |
| Thickness | 2.0/2.5/3.5mm |
| Transport Package | Standard Package |
| Connection | Welding |
| Brand | Huashida |
|---|---|
| After-sales Service | Installation And Training |
| Warranty Period | 12 Months |
| Condition | New |
| Automation | Automatic |