| Model NO. | Model 120 |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic Grade | Automatic |
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |
| Application Of Heat Shrink Sleeve 1 | PE Hollow Wall Spiral Pipe |
|---|---|
| Application Of Heat Shrink Sleeve 2 | Steel Reinforced Corrugated Pipe |
| Application Of Heat Shrink Sleeve 3 | 3lpe Pipeline Joint Closure |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Material | PE/PP/PS/HIPS/ABS |
|---|---|
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Automation | Automatic |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Packaging Details | Wooden Cases and Pallets |
| Product Type | PVC /PE/PP / ABS / PP /PS Sheet |
|---|---|
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Product Thickness | 0.1-30mm |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Packaging Details | Wooden Cases and Pallets |
| Specification | 2.5mm To 4mm |
|---|---|
| Production Capacity | 5 Tons/Day |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 39169090 |
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Layer | Internal Liquid Painting External 3lpe |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Applications | Oil, Natural Gas, And Water Supply Pipelines |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Tube Dia. | 6-50mm |
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Transport Package | Standard Package |
| Certification | CE, ISO |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Tube Dia. | 6-50mm |
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Transport Package | Standard Package |
| Certification | CE, ISO |
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
|---|---|
| Product Type | PVC /PE/PP / ABS / PP /PS Sheet |
| Product Thickness | 0.1-30mm |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Packaging Details | Wooden Cases and Pallets |
| HDPE | 600kg/H |
|---|---|
| Material | PP/PE |
| Specification | 1000.00cm * 220.00cm * 180.00cm |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | By order |