| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| HS Code | 39209990 |
| Total Power | 400 Kw |
|---|---|
| Extrusion Speed | 05.-5 |
| Capacity Kg/h | 600 240 |
| Dimension (m) | 32*16*6.0 |
| Packaging Details | By order |
| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Product Type | HDPE Pipe |
| Crawler Lengh | 2.5m Effective Length |
| Clamping Type | Hydraulic Clamps |
| Crawler Feet | 2-12 Feet |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
|---|---|
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| After-sales Service Provided | Field Installation,commissioning And Training,Video Technical Support,Online Support,Field Maintenance And Repair Service |
|---|---|
| Condition | New |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Packaging Details | By order |
|---|---|
| Delivery Time | 45-90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 30 sets/year |
| Place of Origin | Qingdao,China |