| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Velocity | 1-6 M/Min |
| Substrate | Steel |
| Power | 3 Phase 400V 60Hz |
| Specification | 57-3000 Mm |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Pipe Material | HDPE, |
| Computerized | Computerized |
| Transport Package | Standard Package |
| Screw No | Single-screw |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Water Supply Pipe |
| Screw No | Single Screw |
| Automatic | Automatic |
| Customized | Customized |
| Voltage | 220V |
|---|---|
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 7 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 50 units/month |
| Inner Pipe Material | Steel/HDPE/PEX |
|---|---|
| Transport Package | Packing Film, Wooden Case |
| Voltage | 220V/380V |
| Coating Thickness | 50-100mm |
| Outer Jacket Material | High Density Polyethylene (HDPE) |
| Head Type | Round |
|---|---|
| Usage | Weld HDPE Pipe |
| Applicationpipeline Joint Closure | Pipeline Joint Closure |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 159-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Application | Hollow Wall Spiral Pipe Connection |
|---|---|
| Connection Type | Elecro Fusion Welding |
| MFR/ (190°,5kg)g/10min | 0.4 〜1 |
| Vicat Softening Point/I | >110 |
| Elongation At Break/% | -35° C>100 |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Condition | New |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 50-90 days |