| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Packaging Details | according to the actual condition |
|---|---|
| Delivery Time | 2months |
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Huashida |
| Cooling Method | Water Cooling |
|---|---|
| Operating System | Touch Screen |
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Transmission Type | Rigid |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Packaging Details | according to the actual condition |
|---|---|
| Delivery Time | 2months |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 20 sets per year |
| Place of Origin | China |
| Specification | PE-910 |
|---|---|
| Main Extruder | 130 |
| Pipe Diameter (mm) | 1160mm |
| Capacity (kg/h) | 600kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 60days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 2000sets/Day |
| Place of Origin | Qingdao China |
| Specification | PE-365/760 |
|---|---|
| Main Extruder | PE-365/760 |
| Pipe Diameter (mm) | 365 |
| Capacity (kg/h) | 550 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Specification | PE-770 |
|---|---|
| Main Extruder | 80 |
| Pipe Diameter (mm) | 900mm |
| Capacity (kg/h) | 720kg/h |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 60days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability | 2000sets/Day |
| Place of Origin | Qingdao China |
| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |