| Model NO. | HSD 50-426 |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Model | PE-850/1372 |
|---|---|
| Drying Machine | HSD-1200 |
| Calibration Method | Vacuum And Water Cooling |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
|---|---|
| Pipe Diameter Range | 50mm-200mm |
| Cutting Method | Planetary Cutting |
| Overall Dimension | 25m*5m*3m |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Packaging Details | Stardard Package |
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | T/T |
| PE Thickness | 2-3mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60Days |
| Fbe Thickness | 200-800um |
|---|---|
| Coating | 3-Layer PE Coating |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Palle |
| Delivery Time | 60Days |
| Product Type | PE Board |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Material For Production | Polyethylene |
| Material | HDPE/PP |
|---|---|
| Specification | SGS |
| Light Weight | Easy To Hand Carry |
| Power | 380V/220V 50Hz |
| Packaging Details | Standard Package |
| Coating | 3-Layer PE Coating |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Condition | New |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60Days |
| Product Type | PE Board |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Material For Production | Polyethylene |