| Power Supply | 380V/50Hz |
|---|---|
| Production Capacity | 1000 Meters Per Day |
| Total Power | 150kw |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Pipe Material | Steel |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
|---|---|
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
| Substrate | Steel |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60Days |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Pipe Material | HDPE, |
| Computerized | Computerized |
| Transport Package | Standard Package |
| Screw No | Single-screw |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Pipe Material | HDPE, |
| Computerized | Computerized |
| Transport Package | Standard Package |
| Screw No | Single-screw |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Material | NBR/PVC/EPDM |
| Power | 3 Phase,50Hz |
| Transport Package | Standard Package |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Specification | 50-4200mm |
| Substrate | Steel |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Velocity | 1-6 M/Min |
| Substrate | Steel |
| Power | 3 Phase 400V 60Hz |
| Specification | 57-3000 Mm |